הנדסת חשמל

תחום הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עוסק בעיקרו במחקר, פיתוח, תכנון ויישום של מערכות חשמל ומערכות אלקטרוניקה לשימושים שונים.

ישנם תת-תחומים בהם עוסקים מהנדסי החשמל והם: מחשבים, תקשורת, מיקרואלקטרוניקה ועיבוד אותות. תפקידו של מהנדס החשמל הוא ייצור, פיתוח תכנון, פיקוח, ייעוץ וניהול של צוותי עבודה במפעלים תעשייתיים. העבודה של מהנדס החשמל מתמקדת בהתקנים אלקטרונים זעירים, מכשירי חשמל ביתיים ועד למערכות אספקת חשמל ארציות ובין-ארציות.

אנרגיית החשמל היא האנרגיה המבוקשת ביותר בעולם כיום ולכן בשביל זה צריך את האנשים הטובים ביותר, על מנת להתמודד אתה. מכיוון שהשימוש באנרגיית החשמל הופך לנפוץ יותר, כך גם הסכנות אשר עלולות להתרחש כאשר השימוש באנרגיה הזו מתבצע בצורה לא נכונה. משום כך, מהנדסי החשמל נועדו לא רק בשביל לפתח ולייעל את השימוש באנרגיית חשמל אלא גם לשמור על בטיחותם של צרכני החשמל מהסכנות השונות שאנרגיית החשמל טומנת בחובה. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה הוא מקצוע מבוקש, הן בנישה המקומית והן בנישה הבינלאומית. ניתן לראות את התרומה הגדולה של מהנדסי החשמל החל ממכשירים ביתיים קטנים, דרך בניינים ומפעלים ועד למכשירי תעשייה גדולים. ללא עבודתם של מהנדסים אלו, לא היינו נהנים היום מכל שפע מכשירי החשמל המוכרים לכל אחד ואחד מאתנו.

תחום הנדסת החשמל כולל בתוכו קשת רחבה של שירותים מקצועיים. תפקידם של מהנדסי החשמל בא לידי ביטוי בתכנון, בפיתוח, בבדיקה ובביצוע של עבודות חשמל מידי יום. ניתן לראות כי בשנים האחרונות עקב שימוש הולך וגובר באנרגיית החשמל, ישנה יותר מודעות למצוקה באנרגיה ולהתחממות הגלובלית. מהנדסי החשמל מספקים פתרונות ממשיים לחיסכון באנרגיית החשמל ובכל עת עובדים על שיכלול המכשור החשמלי, על מנת להפחית בצריכת החשמל ומזעור הנזקים הסביבתיים הנגרמים עקב שימוש מאסיבי בחשמל. אין שום ספק שמהנדסי החשמל עומדים באתגרים אלו ומובילים את העולם לזמנים טובים יותר.

שוק הדרושים בתחום הנדסת חשמל בארץ

שוק תעשיית החשמל הוא אחד השווקים הגדולים והדינאמיים ביותר כיום. בכל יום ויום, עולה הדרישה לאנרגיה, כלומר חשמל, ובשביל זה עולה הדרישה למהנדסי חשמל. כפי שתואר במאמר מעלה, אנו משתמשים במהלך יומנו בעשרות מוצרי חשמל, ממוצרים בייתים ועד מוצרים תעשייתיים. בגלל התפתחות השוק הנ"ל, דורשים אקדמאים רבים מתחום הנדסת החשמל ולכן ניתן לראות מודעות דרושים רבות הנוגעות למהנדסי חשמל. תחום האנרגיה והחשמל בפרט, ימשיך להתפתח כל עוד רמת החיים עולה ולכן לא נראה כי תהיה האטה וירידה בדרישה למהנדסי חשמל בעתיד.

כתובתינו - בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501 טלפון - 03-7793133