הנדסת מכונות

תחום הנדסת מכונות עוסק בעיקרו במחקר ופיתוח של מערכות מכאניות לתעשייה ולשימושים שונים.

תפקידו של מהנדס המכונות הוא להעריך את הצרכים השונים והרבים של המערכת, ולפתח מערכות מכאניות שייתנו מענה לצרכים אלו. אליו גם לשלב את אותן מערכות המערך הקיים. מהנדס המכונות עוסק בתכנון, פיתוח וייצור של מערכות מכאניות שונות ומערכות גדולות המבוססות על אנרגיה. המערכות הללו כוללות, כלי רכב ותעופה, מכונות ייצור תעשייתיות, מערכות מיזוג אוויר, מבנים חכמים, מכשור רפואי, תחנות כוח, רובוטים ועוד.

הנדסת המכונות היא התחום הבסיסי והנפוץ ביותר מבין כל תחומי ההנדסה. עיסוק בתחום זה נדרש בתחומי תעשייה רבים, הן בארץ והן בעולם. משום כך ישנה דרישה תמידית למהנדסי מכונות בשוק העבודה. למהנדסי מכונות יש תפקידים רבים בתחום הנדסת המכונות ומשום כך, מהנדס מכונות יכול להשתלב במגוון רחב של תעשיות ופרויקטים. בפני מהנדסי המכונות פתוחות אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות. תחומי תעסוקה בהם יכולים מהנדסי מכונות להשתלב הם: תעשיית ההייטק, תחומי הנדסה שונים כמו הנדסה ביו רפואית והנדסת מחשבים, מפעלים וחברות במגזר הפרטי והציבורי, תחומי מחקר שונים ועוד מקומות רבים.

מהנדסי מכונות הם אנשים בעלי תכונות כמו: חוש טכני מפותח, חשיבה אנליטית, יכולת ראייה מערכתית, יצירתיות והבנה רבה בתהליכים מכאניים שונים. בנוסף עבודתו של מהנדס המכונות דורשת דייקנות ברמה גבוהה, אשר בלעדיה לא יוכל לתכנן בצורה הטובה ביותר מערכות מורכבות כמו מכונות תעשייתיות, כלי תחבורה שונים וכדומה. עוד תכונה חשובה היא יכולת ריכוז גבוהה ומסוגלות לעבוד שעות ארוכות. רוב העבודה של מהנדס מכונה היא עבודה מול מחשב.

שוק הדרושים בתחום הנדסת מכונות בארץ

כפי שניתן לראות, חיי היום יום שלנו מבוססים על מכונות, בין אם זה מכשיר קטן כמו מחשב או סמארטפון ובין אם זו מכונה גודלה כמו מכונית או מטוס. בגלל ההתפתחות הטכנולוגית בחיינו, עולה הדרישה למהנדסי תוכנה בתחומי חיים רבים, כמו תקשורת, תחבורה, טכנולוגיה ועוד תחומים רבים. ניתן למצוא מודעות דרושים רבות הנוגעות למהנדסי מכונות. תפקידם של מהנדסי המכונות הוא אחד מהתפקידים החשובים בפיתוח המוצר או המכונה ולכן הדרישה היא למהנדסי מכונות, אשר יוכלו לספק את המענה הדרוש לכל שאלה שתעלה בקשר לפיתוח המוצר או המכונה.

 

 

כתובתינו - בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501 טלפון - 03-7793133