משרות פנויות בצפון

מציאת עבודה אינה עניין קל, בוודאי ובוודאי אם מדובר בבן מגזר ערבי. על אף הימצאות משרות פנויות בצפון רבות, עדיין יש בעיה בנושא. קו משווה מנסים לעשות סדר בבלאגן

אחד מכל חמישה אזרחים בישראל הוא ערבי, אך התרומה של מגזר זה לתוצר הלאומי נמוכה יחסית לשיעורו באוכלוסייה. למצב זה גורמים רבים, וביניהם קושי של אקדמאים ערבים למצוא תעסוקה מתאימה הסמוכה למגוריהם. מאחר שחלק גדול מהאוכלוסייה הערבית מתגורר בצפון הארץ, קיימת חשיבות מיוחדת לסיוע במציאת משרות פנויות לאקדמאים בצפון. למען מטרה זו פועלת עמותת קו משווה בעזרת מערכי תמיכה, סיוע, תיאום והכשרה, כולל לוח דרושים ומשרות גדול ועדכני.

לוח המשרות של קו משווה

עמותת קו משווה עובדת בשיתוף פעולה עם חברות וארגונים מובילים במשק הישראלי, וכן עם חברות השמה גדולות. בזכות שיתופי הפעולה ניתן למצוא בלוח המשרות של העמותה מגוון משרות פנויות המתאימות לאקדמאים מתחומים שונים. מדובר בלוח חכם ופשוט לשימוש בו ניתן לחפש משרה על פי תחום, כדוגמת תקשורת, אלקטרוניקה, אבטחת איכות, חינוך והנדסה. בהמשך ניתן לבחור בתפקיד ספציפי, כך שתחת התחום הכללי של הנדסה לדוגמא, קיימות משרות כגון הנדסת תעשיה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל ועוד. לבסוף, ניתן לבחור אזור מסוים בישראל, כמו אזור הצפון באופן כללי, גליל, חיפה והקריות, עמק הירדן ורמת הגולן. יש לציין כי בנוסף על מאגר המשרות ניתן לפנות ישירות לעמותה, אשר מסייעת בהכנת אקדמאים ערבים להשתלבות בשוק העבודה באמצעות ייעוץ וליווי אישי. כמו כן, לאחרונה נבנה מודל חדש עם חברות השמה אשר מטרתו לסייע בהטמעת העובד במקום התעסוקה בעזרת הכשרות והשלמות רלבנטיות, במקביל לליווי מקצועי של צוות קו משווה.

חשיבותן של משרות פנויות בצפון

למעשה, אזרחים ערבים מהווים יותר ממחצית האוכלוסייה בצפון ישראל, ובאזור זה פועלות מכללות רבות לצד אוניברסיטת חיפה המספקות תארים אקדמיים. יחד עם זאת, מדובר באזור מרוחק מהמרכז בו לא קל למצוא תעסוקה בשל מיעוט יחסי של משרות פנויות. אין ספק כי שילובם של אקדמאים ערבים בתעסוקה הולמת תתרום לפיתוח האזור ולרווחת כלל האוכלוסייה, ומעבר לכך מדובר בתרומה חשובה למרקם הרב-תרבותי. כל אדם המתגורר בצפון מכיר היטב את החיים המשותפים ליהודים וערבים, המקבלים ביטוי נרחב גם במקומות התעסוקה. על כן, שילוב אקדמאים ערבים במשרות הולמות בצפון עשוי בהחלט לתרום גם לעידוד היחסים ההדדיים, להיכרות ולשיתוף הפורה בין המגזרים באזור.