הכוון תעסוקתי

שוק העבודה בישראל, בדומה לשוקי העבודה בעולם כולו ובעיקר במדינות המפותחות, עבר בעשורים האחרונים שינויים חדים. השינויים הללו נמשכים גם כיום אבל ההבדל בינם לבין מה שארע בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת הוא שכעת ניתן לעקוב אחרי הכיוון ולחזות בצורה מדויקת למדיי את הדרישות העתידיות בשוק העבודה. בהתאם לכך ניתן להעניק הכוון תעסוקתי הולם לבני נוער, סטודנטים ואקדמאים בתחילת דרכם המקצועית.

הכוון תעסוקתי והגדלת הסיכויים לקריירה מוצלחת

במגזר הערבי החשיפה לשינויים המתחוללים היא מינורית יחסית, הן מבחינה תודעתית והן מבחינת הכיוונים שבנים ובנות פונים אליהם בעת תכנון הקריירה המקצועית העתידית. לא אחת קורה שאדם משקיע את מרצו ויכולותיו בתחום מקצועי שוקע או שאופק הקידום בו מצומצם. קו משווה הינה עמותה המסייעת לצעירים ערבים במתן הכוון תעסוקתי מקצועי ובפנייה לתחומים שיבטיחו להם אופק כלכלי נרחב.

הכוון תעסוקתי בשלבים השונים

הכוונה נכונה של הציבור המשכיל במגזר הערבי עשויה להניב פירות הן לצעירים עצמם ולבני משפחותיהם, שייהנו מהכנסה גבוהה יותר בהמשך והן למדינה ולחברה כולה שלא תצטרך לתמוך באדם שיכולת ההשתכרות שלו מוגבלת. ואם לתרגם זאת למילים ברורות יותר – יותר הכוונה בהשכלה מייצרת פחות אבטלה.

המצב הטוב ביותר שניתן להגיע אליו הוא שאדם יעסוק במקצוע או בתחום שאליו הוכשר והוא מכיר ואוהב אותו ורואה בו את העתיד. אמנם במצב כיום כל עובד צפוי להחליף מקום עבודה וקריירה בכל עשר שנים או פחות ואולם הכוון תעסוקתי נכון יעניק בסיס מקצועי והשכלתי איתן ויאפשר לכל המחזיק בהם יכולת תמרון גבוהה יותר.

קו משווה – חוד החנית בתעסוקה איכותית

עמותת קו משווה שמה לה למטרה ליצור מסלול המאפשר לצעירים ולצעירות ערביים להתקדם ולהעשיר את עצמם מבחינה אישית ומקצועית כאחד, מה שיאפשר להם להשתלב ביתר קלות בתחומי עיסוק שונים בחזית הכלכלה, העסקים, הטכנולוגיה והמדע. הכוון תעסוקתי נכון יוצר מצב שבו כולם יוצאים נשכרים – שוק העבודה הישראלי המשווע לידיים עובדות, הצעירים עצמם שיזכו לאופק כלכלי יציב יותר והמגזר הערבי כולו שיעשה עוד צעד בדרך לשוויון מלא במדינת ישראל.

כתובתינו - בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501 טלפון - 03-7793133