ייעוץ בבחירת מקצוע

בחירת מסלול קריירה ומקצוע אשר ישרת אתכם במהלך חייכם, אינו תהליך פשוט. בשל חשיבות התהליך, קו משווה מעמידה לרשותכם שירותי ייעוץ בבחירת מקצוע.

ייעוץ בבחירת מקצוע – נטיות הלב והצורך להשתלב

תהליך בחירת המקצוע והקריירה העתידית בחברה הישראלית בכלל ובמגזר הערבי בפרט עבר שינויים מפליגים בעשרות השנים האחרונות. דברים שהיו ברורים לכאורה ובחירות שהיו כמעט בלתי נמנעות אינם ברורים כבתחילה והיום כבר מבינים כולם, גם במגזר הערבי, כי לנטיות הלב ולכישורים ספציפיים יש מקום רב יותר בקביעת הקריירה העתידית ממה שהיה מקובל בעבר. ייעוץ בבחירת מקצוע הינו, לפיכך, מחויב המציאות ומטרתו לאפשר לצעירים וצעירות לבחור את התחום המקצועי המתאים ביותר עבורם. עמותת קו משווה מסייעת בהכוונה מקצועית לצעירים ערבים בישראל ובבחירת מסלול מקצועי לעתיד.

ייעוץ בבחירת מקצוע – טכנולוגיה, מדע או התמחות מעשית

הכוונה מקצועית צריכה להתחיל כבר בגיל התיכון, ואפילו בשלבים המוקדמים של הלימודים בו. אחת הבעיות האקוטיות במגזר הערבי כמו גם בחלק מבתי הספר במגזר היהודי הוא העדר הכוונה מתאימה. ייעוץ בבחירת מקצוע שיתבצע עוד בגילאים הצעירים יעלה את תלמיד התיכון על מסלול שיאפשר לו אופק התפתחות מקסימלי ויפתח בפניו אופציה ריאלית ללימודים אקדמיים בתחום שבו יוכל להמשיך ולהתפתח הלאה, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אקדמית.

עם התחומים המדוברים כאן ניתן למנות את תחומי ההייטק למיניהם, שבהם בולט מאד המחסור בכוח אדם מקצועי ומיומן. המחסור כל כך חמור עד שחברות רבות מייבאות לישראל עובדים ממדינות דוגמת הודו ואחרות. ההשתלבות בתחום תשפר מאד את הישגיהם הכלכליים של בוגרי האוניברסיטאות לעתיד לבוא.

קו משווה – האמצעי להגדלת ההשתתפות בשוק העבודה

העובדה שאחוז גבוה יחסית מבני המגזר הערבי אינם מועסקים או מועסקים בענפים שבהם השכר ירוד ותנאי העבודה בלתי הולמים משפיעה לרעה על המגזר עצמו ועל החברה הישראלית בכלל, שלא לדבר על הפסד התוצר וההשפעה הכלכלית שבצידו.עמותת קו משווה שמה לה למטרה להגדיל את מספר המועסקים הערבים בתחומי המדעים, ההייטק והמקצועות החופשיים. הדרך להשגת המטרה היא, בין השאר, באמצעות מתן ייעוץ תעסוקתי חינם הכולל ייעוץ בבחירת מקצוע והכוונה מושכלת של צעירים וצעירות מבטיחים לכיוון משתלם הן מבחינה כלכלית והן מבחינה מקצועית.

כתובתינו - בית התאחדות התעשיינים, רחוב המרד 29, ת.ד. 50176, תל אביב, 61501 טלפון - 03-7793133