מחפשים עבודה / טור אישי

 • אני רחוקה מלמצות את הפוטנציאל שלי. למה?

  יש לי תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון וכיום אני ד"ר להיסטוריה של המזרח התיכון. עשיתי פוסט דוקטורט ויש לי תעודת הוראה. השכלה וכישורים לא חסרים לי, אז איך ניתן להסביר את העובדה שאני עובדת בשתי עבודות, כל אחת לפי שעה?

  טור אישי / איווית תלחמי, יולי 2012
  לכתבה המלאה
 • כשאמצא עבודה במקצוע שלי אחיה מהדמוקרטיה

  התשובות שקיבלתי במהלך כל חיי לשאלה – למה לא קיבלנו אותך לעבודה היו תמיד "מאחורי הקלעים". אף אחד לא יעז להגיד לי בפנים: "אני לא מקבל אותך כי אתה ערבי"

  טור אישי / מתאני יחיא, יולי 2012
  לכתבה המלאה
 • על שוויון הזדמנויות וחלומות אחרים

  אני לא בא ממקום של בכי ומרמור על המצב של החברה הערבית, ממש לא. אני לא מבקש יחס מועדף או שונה. אני רק מבקש יחס שווה ככל האפשר. עם הניסיון שלי אני לא מוצא עבודה אפילו ככלכלן מתחיל. צבא? אתם חושבים שהשירות של אחי עזר לו?

  טור אישי / סעד חלף, יוני 2012
  לכתבה המלאה
 • אני כלכלן שעובד בחנות אופנה. למה?

  יש לי תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ובכל זאת אני לא מוצא עבודה. איזה מודל לדוגמה אני יכול להוות עבור אחיי הקטנים? אחד האחים שלי מסיים כיתה י"ב והולך לאוניברסיטה. אני כל כך גאה בו ורוצה לתמוך, לדחוף, לפרגן – ואני מרגיש צבוע. טור אישי

  טור אישי / מוחמד עובייד, יוני 2012
  לכתבה המלאה
 • אני עורכת דין שכל כך רחוקה מהחלום שלה

  אני לא יודעת אם אתם יודעים על החסמים הרבים העומדים בפני אקדמאים ערבים בשוק התעסוקה בישראל , זה בסדר אם לא, גם אני לא ידעתי, עד שהרגשתי את זה על בשרי

  טור אישי / מרוות עודה, מאי 2012
  לכתבה המלאה
 • אני טכנולוג מזון שנאלץ לעבוד בשיפוצים

  במקום ממנו אני מגיע, להשכלה גבוהה יש חשיבות רבה ורואים בה את המפתח להצלחה. מה עזרו לי לימודי תואר ראשון בטכנולוגיית מזון אם מאות מעסיקים לא חוזרים אלי?

  טור אישי / עומר אחמד, ינואר 2012
  לכתבה המלאה