מדריך לכתיבת קורות חיים

קורות החיים הם כלי חשוב בדרך להשגת המשרה המיוחלת, והם מהווים "כרטיס ביקור" מול המעסיק. להלן מספר המלצות לכתיבת קורות חיים:

פרטים אישיים

הפרטים האישיים יכללו שם מלא, כתובת ודרך התקשרות. הפרטים האישיים אמורים להיות בולטים וברורים ומומלץ להדגיש ולמרכז את הגופן. אין צורך לציין פרטים כגון מצב משפחתי, מוצא, או לאום!

תמצית:

התמצית, כשמה, היא תקציר וסיכום קורות החיים, והיא תופיע בראש מסמך קורות החיים. בתמצית, שאורכה כ 3-4 שורות, מציינים השכלה, ניסיון רלוונטי למשרה, ושאיפות מהמשרה הספציפית. התמצית היא פסקה גמישה ויכולה להשתנות בהתאם למשרה.

השכלה

יש לפרט את ההשכלה וההתמחות הרלוונטית למשרה אליה את/ה מעוניין/ת להתקבל. המבנה יכלול, בשורה הראשונה, את השנים בהם למדת, שם המוסד האקדמי, החוג או הפקולטה, והתואר שנלמד. מתחת לשורה זו יש לפרט את עיקרי תוכנית הלימודים, ההתמחות או הפרויקט שבוצע וקורסים רלוונטיים למשרה (במידה ויש לך ממוצע ציונים טוב בקורסים רלוונטיים למשרה, מומלץ לציין זאת). חוזרים על תהליך זה עבור כל תואר שנלמד, לפי סדר כרונולוגי חוזר.

ניסיון מקצועי

יש לציין את שנות הניסיון במקום העבודה, שם החברה, מחלקה במידה ויש ותפקיד. בדומה להשכלה, גם כאן יש לרשום מתחת לשורה הראשונה את פירוט עיקרי התפקיד, חשוב לנסות להבליט את המאפיינים הרלונטיים למשרה אליה מגישים את קורות החיים, גם כאן הסדר הוא כרונולוגי חוזר.

*במידה ויש ניסיון רב שנים למשרה הספציפית מומלץ להעביר סעיף זה לפני סעיף ההשכלה.

הכשרות מקצועיות

במידה ונרכשו הכשרות נוספות מלבד ההכשרה האקדמית, או קורסים נוספים שלא במסגרת האקדמיה – זה המקום לציין זאת. חשוב לציין את השנה ואת מהות ההכשרה. אין צורך לציין הכשרות שלא רלוונטיות לתחום המשרה.

מעורבות חברתית

לאחרונה שמים לב, המעסיקים, למועמדים המעורבים בפעילויות חברתיות והתנדבויות. חשוב לציין פעילויות כאלו, גם אם הן לא קשורות באופן ישיר לתחום המשרה.

שפות

יש לציין רק את השפות בהם יש שליטה טובה. אין צורך לפרט רמות שליטה בשפה כגון דיבור, כתיבה, וקריאה.

מספר הבהרות חשובות:

  • יש לכתוב בגוף שלישי ולא ראשון.
  • להימנע מטעויות כתיב ושגיאות תחביר.
  • להימנע מהעמסת נתונים ופרטים לא רלונטים למשרה או לתחום.

 

לנוחיותכם חיברנו עבורכם תבניות קורות חיים למשרות בתחומים שונים:

על מנת להוריד את הקובץ המתאים לכם, ליחצו על התמונה הרלוונטית, שימרו על המחשב, והזינו בתוך התבנית את הפרטים המתאימים.

דוגמא למסמך קורות חיים הכוללת הסבר           word

תבנית קורות חיים לבוגרי תואר טכנולוגי             word

תבנית קורות חיים לבוגרי תואר במשפטים          word

תבנית קורות חיים לבוגרי תואר פיננסי                 word

תבנית קורות חיים לבוגרי תואר במדעי החברה    word

תבנית קורות חיים לבוגרי תואר בחינוך                 word

 

 

היכנסו גם למדריך לכתיבת קורות חיים של "המאגר הגדול" -  אתר דרושים שבו אתם מפרסמים את קורות חייכם והמעסיק הוא זה שמחפש אתכם.

לכניסה למדריך הקליקו כאן