שאלות ותשובות

+ האם כדאי לעשות שדרוג והסבה לתחומים חדשים?

רצוי לחפש את תחום העיסוק שבו תוכל לממש את הפוטנציאל שלך ולהביא את כישרונותיך לידי ביטוי. במידה ולמדת משהו שאתה לא כל כך מתחבר אליו או שתחום לימודיך לא מבוקש בשוק העבודה, אז כדאי לשקול לעשות הסבה לתחום עניין אחר שבו תוכל לעבוד ולהצליח (בכל תקופה ישנם מקצועות "חמים" שיש להם ביקוש מוגבר, כמו למשל המקצועות הפיננסים בימים אלה). בקרוב נפתח במרכז קריירה מוקד לייעוץ קריירה-עקבו באתר.

+ מה ההבדל בין סקטור פרטי לציבורי?

הסקטור הפרטי: כולל את כל העסקים והחברות שלא בשליטה ממשלתית, כלומר אלה שבבעלות פרטית ושהמדיניות בהן נקבעת על ידי הבעלים הפרטיים והן מתנהלות לפי חוקי השוק החופשי. הסקטור הציבורי: כולל את כל המשרדים והחברות שנמצאות בשליטה ממשלתית. בסקטור הציבורי (השרות הציבורי) קיימת חקיקה לתיקון האפלייה ומשרות רבות נפתחות בהעדפה למיעוטים. כדאי לעקוב באתרי משרדי הממשלה ובפרסומי נציבות שירות המדינה.

+ האם למראה החיצוני יש השפעה על הקבלה?

בוודאי שכן, ההופעה החיצונית יכולה להעביר למראיין הרבה מידע על אישיותך ועל רצינותך, לכן יש להתכונן היטב לפני הראיון: להתלבש בלבוש מכובד אך לא חגיגי מדי, להגיע מסודר ואסתטי, להקפיד על הופעה בזמן ...ולהשתדל לא להתרגש. זכרו- כל ראיון מהווה לימוד וצמיחה לקראת המשרה המתאימה. לעיתים עוברים לא מעט ראיונות (יהודים כמו ערבים) עד שמוצאים את המשרה המתאימה.

+ מי בדרך כלל יושב בראיון?

הרכב המראיינים יכול להשתנות ממקום למקום, כך שבמקומות מסוימים זה יכול להיות רכזת הגיוס או מנהל משאבי אנוש ,ובמקומות אחרים זה יכול לכלול קבוצה של כמה אנשי מקצוע (פסיכולוג, מנהל משאבי אנוש, רכזת השמה....).

+ באילו עוד דרכים מומלץ לחפש עבודה, מלבד הפניה אליכם?

ישנן מגוון דרכים לחיפוש עבודה: 1. חברות כוח אדם שאפשר להגיע אליהן באופן פיזי או לראות את המשרות שלהן באתרי האינטרנט (כנס בגוגל לחיפוש עבודה) 2. אתרי חיפוש עבודה מתמחים (כנ"ל). 3. מוספי דרושים של העיתונים. 4. חיפוש ישיר באתרים של חברות פוטנציאליות-מרבית החברות מפרסמות המשרות באתר במדור דרושים. 5. חיפוש במאגרים של האיגודים השונים על פי תחום הלימוד (אתר לשכת עורכי הדין, לשכת רו"ח...) 6. לבקש מחברים וידידים שעובדים בתחום לבדוק עבורכם משרות פנויות ולהמליץ עליכם (שיטה הנקראת חבר מביא חבר, ומאוד מקובלת בעולם העסקים).

+ איך אני מעלה את סכויי הקבלה שלי למקום עבודה מסוים?

ישנן כמה שיטות מומלצות בכדי להעלות את סכויי הקבלה 1. לשלוח קורות חיים שכתובים בצורה טובה ומקצועית - ראה ההנחיות באתר. 2. להתכונן היטב לראיון העבודה (לדעת מה שואלים, איך עונים, איך מתיישבים, איך מתלבשים..) - הירשם באתר לקבוצות ההכשרה. 3. לעבור קורס הכנה למיונים במידה ומקום העבודה שולח למבחני הערכה-בקרוב במרכז קריירה של קו משווה. 4. להתייעץ עם חברים וידידים שעברו את חווית הקבלה למקום עבודה דומה.

+ למה אתם עוזרים לנו? ומה יוצא לכם מזה?

אי השתלבותם של האקדמאים הערבים בשוק העבודה הישראלי מהווה סממן מובהק לחוסר השוויון הקיים בחברה הישראלית. מציאות זו אינה מוצדקת ומהווה סכנה חברתית וכלכלית לכולנו. מייסדי העמותה (ד"ר עירית קינן, התעשיין דב לאוטמן, התאחדות התעשיינים) , הקרנות המממנות והצוות המקצועי - ערבים ויהודים - מאמינים בשוויון בכלל ובתחום התעסוקה בפרט. אנו פועלים לשוויון הזדמנויות בתעסוקה ולמיצוי הפוטנציאל האישי והמקצועי של האקדמאים הערבים,בד בבד עם דרבון העסקים ליהנות מהכשרונות ומיתרונות הגיוון התרבותי וייחודיות האקדמאיים הערבים, פשוט מאוד, שווה לכולנו. אנחנו ארגון-קואליציית מעסיקים- שהוקם לקידום המטרה החברתית ולא למטרות רווח. אנו מאמינים כי בתהליך זה כולנו כחברה נרגיש את הרווחים ונהנה מהפירות

+ עם מי בעמותה אני צריך להיות בקשר?

אתה מוזמן לשלוח לנו דרך האתר כל שאלה או בקשה ואנחנו נדאג שאיש המקצוע הרלוונטי יצור איתך קשר בהקדם האפשרי. במידה והעניין דחוף, תיצור קשר עם משרדי העמותה בכדי שיעבירו אותך לכתובת הנכונה בתוך הארגון.

+ האם ניתן ליצור קשר עם מועמדים נוספים?

כמובן שכן. ישנם כמה ערוצים שדרכם תוכלו להיות בקשר עם חברים מועמדים בקו משווה: 1. באמצעות קבוצת ה- FACEBOOK שנקראת "קו משווה" 2. באמצעות קבוצות המתנדבים שמחכים לדבר ולהתכתב איתכם-שילחו מייל ונקשר אתכם. 3. באמצעות הפורמים של האתר (שייפתחו בהמשך) תוכלו לדבר עם הרבה חברים, להתייעץ ולהחליף מידע בנושאי תעסוקה.

+ כיצד תוכלו לעזור לי להכין את עצמי לראיון עבודה?

אתה מוזמן לעיין בחומרים הכתובים באתר בנושא, במידה שזה לא מספיק עוזר, אתה מוזמן להירשם באתר לסדנת כישורים עסקיים שמרכז קריירה מספק לאוכלוסיית האקדמאיים הערבים.